• Špeciálny pedagóg

• Kto je školský špeciálny pedagóg?
      Školský špeciálny pedagóg patrí k odborným zamestnancom školy, ktorí sa priamo podieľajú na výchovnovzdelávacom procese detí, najmä detí so špeciálnymi výchovno- vzdelávacími potrebami. Výhodou MŠ so špeciálnym pedagógom je, že dieťa nemusí dochádzať na reedukácie rôznych porúch či kompenzáciu ťažkostí do poradenských zariadení, ale starostlivosť o dieťa je zaistená priamo v materskej škole.

Čo je úlohou školského špeciálneho pedagóga v našej MŠ?

• pracuje s deťmi so zdravotným znevýhodnením (poruchy učenia, poruchy pozornosti, narušenú komunikačnú schopnosť, alebo iné ťažkosti, ktoré im sťažujú prirodzený vývin)
      • špeciálny pedagóg má na starosti skupinovú, ale aj individuálnu intervenciu a reedukáciu
      • cielenými cvičeniami sa snaží deficity jednotlivých čiastkových funkcií napraviť
      • individuálne pracuje s deťmi v rámci adaptačného procesu