• Vitajte

• Vítame Vás na web stránke našej materskej školy, ktorou sa chceme podeliť o naše radosti, zážitky, pokroky a aktivity počas roka.

Materská škola Závod je štátnou materskou školou a zároveň aj súčasťou základnej školy. Zriaďovateľom je Obec Závod. V súčasnosti máme šesť tried.  Materská škola sa nachádza v spoločnom areáli so ZŠ v tichom a príjemnom prostredí.

Prevádzka v materskej škole je v pracovných dňoch v čase od 06.30 hod. do 16.30 hod.

Naša materská škola poskytuje deťom vo veku od 3 - 6 rokov celodennú aj poldennú výchovnú starostlivosť a starostlivosť o deti s odloženou školskou dochádzkou. Materská škola dopĺňa rodinnú výchovu o výchovno-vzdelávaciu činnosť zameranú na všestranný rozvoj osobnosti dieťaťa, jeho sociálno - emociálny, fyzický a intelektuálny rozvoj v súlade s individuálnymi osobitosťami každého dieťaťa. Úzko participuje s rodinou, špecializovanými odborníkmi (logopédmi, pedagógmi, psychológmi ...)

Pri práci s deťmi plníme operacionalizované ciele vyberané zo Školského vzdelávacieho programu „Florián a zo Štátnom vzdelávacieho programu pre predprimárne vzdelávanie v spojitosti s vlastným zameraním školy.

Udržiavaný školský dvor je dostatočne priestranný, vybavený detským záhradným náradím a pieskoviskom. Školský dvor poskytuje deťom dostatok priestoru pre rôzne pohybové aktivity.

Materskú školu bude navštevovať v školskom roku 2023/2024 112 detí.

Pracovný kolektív tvorí 9 pedagogických, 1 asistent učiteľa, 1 špeciálny pedagóg a 3 nepedagogickí zamestnanci.