Národný projekt "Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov

Zvýšiť inkuzívnosť a rovnaký prístup ku kvalitnému vzdelávaniu a zlepšiť výsledky a kompetencie detí a žiakov. Zabezpečuje implementáciu princípov inkluzívneho vzdelávania v materských, základných a stredných školách prostredníctvom podpory pedagogických asistentov, asistentov pre žiakov so zdravotným znevýhodnením a členov inkluzívneho tímu na školách.

Múdre hranie

Cieľom výzvy bolo podporiť zlepšenie vybavenia materských škôl v oblasti detských kníh a didaktických pomôcok. Naša materská škola bola zaradená úspešných žiadateľov.

Ovocie a zelenina "Školského programu" Európskej únie s finančnou pomocou Európskej únie

Program je zameraný na podporu slovenských pestovateľov. Zameriava sa na dodanie druhov, ktoré sa dopestujú na Slovensku.

MŠ – prestavba a prístavba k ZŠ s MŠ Závod.

Hlavným cieľom projektu je zvýšenie hrubej zaškolenosti detí materských škôl a zabezpečenie kvalitného predprimárneho vzdelania prispievajúceho k zvládnutiu povinnej školskej dochádzky. Zároveň projekt prispieva k vytváraniu predpokladov pre zosúlaďovanie súkromného a pracovného života rodičov.

Projekt BIG SK - AT

Projekt BIG SK - AT v rámci Interreg V-A SK-AT je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja pod názvom "Kooperácia v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK - AT".

Nemčina v naších školách

Projekt BIG SK - AT pod názvom „Kooperácia v oblasti vzdelávania v pohraničnom regióne SK - AT" sa od septembra 2017 stal súčasťou života materskej a základnej školy. Nadviazali sme na projekt interkulturálneho vzdelávania a pokračujeme vo výučbe nemeckého jazyka formou krúžkov v materskej a základnej škole.

Cieľom projektu je vytvoriť ucelený cezhraničný vzdelávací program s troma modulmi: Rôznorodosť, Dôvera a Porozumenie s využitím prvkov zážitkovej pedagogiky. Do projektu je zapojených 81 materských a 35 základných škôl na rakúskej a slovenskej strane. Tvorí ho 9 partnerov: Úrad dolnorakúskej krajinskej vlády, školský úrad mesta Viedeň, Rakúski priatelia detí - Krajská organizácia Viedeň, spolková krajina Burgenland, Bratislava Nové Mesto, Senica, Enviropark Pomoravie, Inštitút aplikovanej ekológie Daphne a  obec Záhorská Ves.

Projekt je orientovaný nielen na deti ale aj na pedagógov, lektorov, rodičov, verejnú a štátnu správu. Okrem výučby nemeckého jazyka projekt prináša živú učebnicu, elektronickú vedeckú platformu, cezhraničný vzdelávací program, ktorého sa staneme spolutvorcami. Celý projekt je podporovaný Európskou úniou   a potrvá do roku 2020.

Nadácia Volkswagen Slovakia

Cieľom NADÁCIE VOLKSWAGEN SLOVAKIA je podporovať inovatívne formy vzdelávania a sprístupniť ich čo najširšej verejnosti, pretože práve vzdelanie je kľúčom k osobnému rozvoju a pokroku.